Pole vahet, kas plaanisid afääri teisega või juhtus see kogemata - sa petsid oma kallimat. Sind piinab süütunne ja küsimus - mis nüüd saab? Kas peaksid partnerile ütlema, et petsid teda? Või peab paika lause, et kui ta seda kunagi ei kuule, siis ei saa ta ka kunagi haiget?!

Väidetavalt kogeb 41 protsent abieludest seda, et üks osalistest petab teist - vaimselt või füüsiliselt, vahendab Your Tango.

Statistika järgi jääb neist abieludest 31 protsenti siiski püsima ja kokku ka pärast seda, kui petja oma teo paljastab.

Eks kõige olulisemaks võtmeks on siin see, kui hästi sa oma kaaslast tunned.

Küsi endalt need kaks küsimust:

1. Kas teie suhe saab rikutud, kui sa kallimale tõde tunnistad? 

Tõde on see, et su kallim kindlasti kannatab ja saab haiget. Oma teo ja valikuga oled talle juba enne rääkimist haiget teinud. Mõtle ja kaalu - kas su suhe võib olla juba hävinenud? 

Ära valeta endale, et kui kaaslane ei tea, siis ei saa ta haiget. Tõde on see, et petmine mõjutab suhet ka siis, kui sa talle sellest ei räägi.

2. Kas saad edaspidi hakkama, kui talle petmisest ei räägi?

Kas suudad kannatada süüd? Kas jäädki piiluma üle õla, et äkki seal pole kedagi, kes võiks juhtunu paljastada?

Selline pidevas hirmus ja kahtluses elamine sööb ka sinu elu...

Jaga artiklit

4 kommentaari

A
Arvamus  /   17:34, 21. apr 2017
"Ära valeta endale, et kui kaaslane ei tea, siis ei saa ta haiget. Tõde on see, et petmine mõjutab suhet ka siis, kui sa talle sellest ei räägi." No mis arvamus see on?
Asi on nii, et kui räägid, siis 69 % läheb lahku ja 31 % eksisteerib (mitte ei ela) koos edasi.
Kui ei räägi ja rohkem ei peta, siis elatakse koos õnnelikult edasi ning mõne aja pärast jääb petmisest ainult üks mälestus petjale.
Igal juhul on teadmatus parem, kui petjad on targalt käitunud ja igasugu "heasoovijaid" läheduses ei ole.
P
pikas perspektiivis  /   21:14, 21. apr 2017
on ülestunnistamine parem. Valel on kombeks pinnale ujuda. Kui kohe tunnistada ja näiteks lubada, et kahetsed ja enam ei juhtu, siis on pikem riid ja kriis majas, kuid on võimalus, et saate puhtalt lehelt alustada. Kõigest võimalus, aga võimalus on suur.
Kui aga tuleb väga palju hiljem välja, siis see nagu tühistaks kogu koos oldud aja ja elatud elu, no et juba mingi 10 või 20 või rohkem aastaid su kaasa on kaldunud kõrvale, ta pole võtnud sind tõsiselt, äkki on lausa irvitanud ja teistega kokku leppinud asjades, et sind petta, nagu oleks sa oma kaasa ainumas vihavaenlane siin ilmas ja avalik naerualune kogu tutvusringkonnas, kes on vaatamata kaasapoolse petmisele, kaasat kaitsnud ja ülistanud on. Vastik oleks ja armastusele ei oleks siin mitte ühtegi võimalust, ma arvan.
Egas "heasoovijad" sind rünnata saa, kui see üks ja ainus "heasoovija" rünnanud pole. Need esimesed tiba ausamad, nende reeturlikkuseks oled valmis igal kümnel juhul ja haiget teeb VAID see, keda õigeks pidasid:)

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis