(Vida Press)

Rutiin tapab romantika ja igavusest võib kergesti saada vastumeelsus. Vabadus on paarisuhtes oluline, kuid kas mingiks ajaks partnerile täieliku vabaduse lubamine kõigile ikka sobib? Briti ajaleht Metro kirjutab uuest suhtetrendist, mis peaks partnereid lähendama – kuid see pole riskivaba.

80/20-reegel tähendab arusaamist, et üks inimene ei suuda ealeski teise ootustele ja vajadustele 100 protsenti vastu tulla. Hea suhe on see, kus sobivus, koos aja veetmine ja vastastikune ootuste täitmine on suuremalt jaolt olemas, ent teineteisele antakse ruumi. Kui sinu partner ei anna sulle kõike, mida vajad, peaks sul olema vabadus ülejäänu endale ise leida.

Kuidas sellist teooriat põhjendada? Me ei ela tänapäeval enamasti aastakümneid samas majas ega tööta kümnendite viisi samal töökohal. Me muudame elukohta ja tööd vajaduse, enda soovide ja arengu järgi. Ainult abielu on see, mis nõuab meilt täielikku pühendumust hoolimata sellest, millises eluetapis ise parasjagu oleme. Kas on siis ennekuulmatu mõelda ka suhtest kui millestki, milles võiks pausi teha?

Nõndanimetatud 20 protsendi reeglid on üsna vabad ja paaride enda otsustada. Kas minnakse üksteisest lahus reisima, ilma surveta teineteisega pidevalt kontaktis olla, või ollakse küll koos – füüsiline distants ei ole 80/20 teooria järgi ainuvalik –, kuid muudetakse elukorraldust, näiteks hakkab üks või kumbki partnereist tegelema mingi ennast arendava hobiga.

Mis saab aga seksist? Ka siin pole ettekirjutatud reegleid. On paare, kes lepivad "20 perioodiks" kokku ajutise avatud suhte, kuid enamikule see ei sobi ja paljud valivad siiski truuduse. Siin on oluline mõlema siiras nõusolek. "20 periood" on selleks, et teineteisest ülejäänud ajal taas rõõmu tunda. Kuidas hoida ära seda, et paarisuhte üks osaline tunneb end üksildase ja mahajäetuna, on tõenäoliselt 80/20-suhte keerulisim probleem. Aeg näitab, kas see saab populaarseks suhtevormiks.

Jaga artiklit

5 kommentaari

B
BMW  /   17:51, 18. märts 2017
MIKS MA PEAN OOTAMA SIIS SEDA AEGA PÄEVAST PÄEVA,MILLAL MU MEES OMA ARMUKESE JUURDE LÄHEB,KUHU TA KA MINNA LUBAS-OLGU SIIS IKKA SELLEKS KINDEL PÄEV.SEE OLEKS MEILE MÕLEMALE PAREM JA KA ARMUKESELE.KUI ON JUBA KORD NII LÄINUD ,SIIS POOLELT TEELT POLE KA MINGIT MÕTET ENAM TAGASI TULLA,SEST SEE NAGUNII ENAM KUHUGI EI VII.
N
nõrgad on  /   15:04, 18. märts 2017
inimesed keda juhib kiim. Olgu nad mehed või naised. Inimene peaks suutma juhtida oma instinkte mitte instinktid inimest.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis