Pole vahet, kas plaanisid afääri teisega või juhtus see kogemata - sa petsid oma kallimat. Sind piinab süütunne ja küsimus - mis nüüd saab? Kas peaksid partnerile ütlema, et petsid teda? Või peab paika lause, et kui ta seda kunagi ei kuule, siis ei saa ta ka kunagi haiget?!

Väidetavalt kogeb 41 protsent abieludest seda, et üks osalistest petab teist - vaimselt või füüsiliselt, vahendab Your Tango.

Statistika järgi jääb neist abieludest 31 protsenti siiski püsima ja kokku ka pärast seda, kui petja oma teo paljastab.

Eks kõige olulisemaks võtmeks on siin see, kui hästi sa oma kaaslast tunned.

Küsi endalt need kaks küsimust:

1. Kas teie suhe saab rikutud, kui sa kallimale tõde tunnistad? 

Tõde on see, et su kallim kindlasti kannatab ja saab haiget. Oma teo ja valikuga oled talle juba enne rääkimist haiget teinud. Mõtle ja kaalu - kas su suhe võib olla juba hävinenud? 

Ära valeta endale, et kui kaaslane ei tea, siis ei saa ta haiget. Tõde on see, et petmine mõjutab suhet ka siis, kui sa talle sellest ei räägi.

2. Kas saad edaspidi hakkama, kui talle petmisest ei räägi?

Kas suudad kannatada süüd? Kas jäädki piiluma üle õla, et äkki seal pole kedagi, kes võiks juhtunu paljastada?

Selline pidevas hirmus ja kahtluses elamine sööb ka sinu elu...

Jaga artiklit

5 kommentaari

P
petetu  /   08:10, 25. apr 2017
Vales elada on veel valusam. Eriti jube on see, kui petmine tuleb välja hiljem. Ja üldjuhul tuleb.
Mida pikem on suhe, mida rohkem on ühiseid kohustusi ja mälestusi, seda valusam on. Kui võtta nii, et petmine on 1 vale, millega petetul tuleb leppida, siis peale ebameeldiva tõe väljatulekut tekib petetul veel suurem ahastus ja häbitunne just sellepärast, et kas ta tõesti ei väärinud tõe teadasaamist varem? Ja suure tõenäosusega on tekkinud sellele ühele valele veel lisaks mitmeid valesid, mis teevad koorma veel suuremaks...
Mina sain abikaasa petmisest teada suhteliselt varakult. Otsuse tegemine, et midagi on väga valesti ning nii jätkata ei saa, oli minu initsiatiiv. Tema suurim viga oli see, et ta ei olnud aus: kui paned teist, siis ei tohi vähemasti mitte oma seadusliku abikaasa ja laste ema tervist ohtu panna. Ja kõige valusam oli see kuidas ta veel nürimeelselt kinnitas, et midagi pole olnud, kõik on korras.
Meie teed viisid lahku.
A
Arvamus  /   17:34, 21. apr 2017
"Ära valeta endale, et kui kaaslane ei tea, siis ei saa ta haiget. Tõde on see, et petmine mõjutab suhet ka siis, kui sa talle sellest ei räägi." No mis arvamus see on?
Asi on nii, et kui räägid, siis 69 % läheb lahku ja 31 % eksisteerib (mitte ei ela) koos edasi.
Kui ei räägi ja rohkem ei peta, siis elatakse koos õnnelikult edasi ning mõne aja pärast jääb petmisest ainult üks mälestus petjale.
Igal juhul on teadmatus parem, kui petjad on targalt käitunud ja igasugu "heasoovijaid" läheduses ei ole.

Päevatoimetaja

Anett Rannamets
Telefon 51993733
anett.rannamets@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis