Kas oled kokkuhoidlik või loobid raha igas suunas ega mõtle, kuidas saaksid nii mõnegi asja omale palju soodsamalt muretseda?

Mirror koostas nimekirja kuuest asjast, mille eest ei tasu üleliia kallist hinda maksta, vaid tuleks panustada kauplemisele, soodsamale hinnale või alternatiivile.

1. Maja - alati tasub kaubelda!

2. Auto - alati tasub kaubelda!

3. Väljas einestamine - mõni sooduspakkumine, kupong või soodustus.

4. Kodu- ja autokindlustus

5. Reisimine

6. Mööbel

Jaga artiklit

6 kommentaari

T
Tsura  /   14:14, 13. juuni 2017
Hakkame lahkama:
1. Maja - alati tasub kaubelda! = Küsida võid kõike ja maksta võid ka kõike, kuid eelkõige on asja hind ikkagi millegist tuletatud ehk siis hakkame pihta sellest, et ette tuleb võtta nimekiri kus kõik kirjas mida ja kunas tehti. Antud nimekiri peaks sisaldama võimalikku täpset nimistud materjalide ja tööde kohta kus on ära toodud hinnad nii ja naa pidi. Amortisatsiooni saame arvutada ikkagi ehitatud hoone tegeliku ea kohta ehk siis elumaja iga peab olema minimaalselt 50 aastat. Teina 50 aastat peab ta tootma kasumit, et ehitada uus maja. Vahepeal mõelge kust saada vahendeid hoone san. ja kap remondiks. jne. Lõpuks liidame maja hinnale niimoodi arvutatuna juurde kõik teised hooned mis krundil ja kõige lõpuks liidame krundi hinna. Saame kokku kena kopika. Kes ostaks? tekkiks küsimus. Siinjuures küsiksin vastu, et kes meist tahab elada kerjusena.
2. Auto - alati tasub kaubelda! = Auto on kuluobjekt ja tarbeese mille väärtus iga tund langeb. Auto tegelik hind on tegelikult kordi väiksem kui seda kuulutustes näeme.
3. Väljas einestamine - mõni sooduspakkumine, kupong või soodustus. = Ei pea olema. Kas kokk ja koristaja ei taha siis palka saada? Kui niimoodi ainult hinda maha kerjame siis on nad varsti kerjused ja kõige lõpuks olete ka ise kerjused, sest pole enam kust midagi osta.
4. Kodu- ja autokindlustus = Vot siin ma ei saa aru, et kuidas on siin võimalik kaubelda? Kui jätad kindlustuse tegemata siis saad politseionu käest mõnusa aukirja. mis aga kodukindlustuse kohta siis kindlasti mahub sinu juhtum kuhugi sellisesse rubriiki mis ei vasta lepingu sätetele.
5. Reisimine = Ei pea reisima. Istu kodus ja kõik raha jääb alles. Peale kauba väheneb ka varguste ja liiklusõnnetuste arv trastiliselt.
6. Mööbel = Kellele seda vaja on? Pehma vaip ja paar patja põrandale ja täitsa toimib. Kui palju raha sellega kokku hoiate? Oi kui palju. Lisaks veel juurde, et kui pisike laps kogemata juhtub komistama, ei ole vaja korta, et ennast mõne kapi nurga vastu end vigaseks kukkub...
Head lugemist.
K
Kuidas käib restoranis kauplemise soovitus kokku tipi andmisega  /   13:41, 13. juuni 2017
hea teeninduse eest - see jääbki siinkohal saladuseks...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis