Sotsiaalmeediasse jõudnud video tekitas vaatajates suurt pahameelt, sest nad ei mõista, miks peaks keegi imikule kõrvarõngaid tahtma.

Videol on neljakuune beebi, kelle kõrvad laseb ema augustada, vahendab The Sun.

Kui beebi on esiti rõõmus ja naeratab lähedastele, siis loomulikult tekitab augustamine valu. Nuttev beebi läheb mõnelegi vaatajale nii hinge, et endale tuleb pisar silma.

Beebi 34-aastane ema Crystal Lynn postitas video veebi, kus teda julmaks emaks kutsuma asuti.

Tegelikult on pisike Emily nüüdseks juba 5-aastane. Naine kaitseb oma seisukohta ja selgitab,miks ta lasi oma lapsele nii noorelt kõrvaaugud teha.

"On tõestatud, et enamikul lastel, kellele tehakse kõrvarõngaaugud 5-10 aasta vanuselt, tekib augustuskohta põletik. Vanemad lapsed näpivad värskeid haavu palju rohkem," põhjendab Crystal.

Naise sõnul ei tunne lapsed nii noorelt suurt valu ja see 30 sekundit valu ununeb kiirelt.

"Emily oli kõrvaaukude tegemise ajal neljakuune ega mäleta sellest midagi. Ta armastab oma kõrvarõngaid," lisab ema.

Mida arvad sina, kas beebidele ja väikelastele tohib kõrvaauke teha? Või peaks ootama ajani, mil nad ise otsustada saavad?

Video!

Jaga artiklit

14 kommentaari

A
A5Anonymous  /   23:59, 19. juuli 2017
Öeldakse, et käbi ei kuku kännust kaugele, aga mina arvan, et vahel võib käbi kännust ikka väga kaugele kukkuda. See ei ole kindel, kas laps suureks saades üldse hakkab lugu pidama sellest suurest augustamisest jne.
Seadusi ma kindlasti ei toetaks, mis vanus peaks olema jne., aga laps võiks saada vähemalt nii vanaks, kus ta ise ütleb omast tundest, et tahab kõrvaauke või vähemalt nii vanaks, kus ta oskab vastata küsimusele, kas teha auke või ei... Enamasti ei taha lapsed, et neid augustatakse ja nad kardavad isegi üht süütut süsti rääkimata siis augustamistest, aga no meedias on selgunud, et on ka erandjuhtumeid. Nii, et siis edasi selgub, kui laps vähemalt rääkima õpib. :)
Selline asi, et ema teeb ja siis laps nutab ja karjub - see ei kõlba... See võiks olla isegi karistatav täitsa. Olgu aukude tegemine, mistahes vanuses ohutum, kui teises. Kõrvaaukude tegemine ei ole elementaarne esmatähtis asi, mis tingimata elu ja surma küsimus ning võib jääda ka tegemata, kui lapsele vanemalt, kui nelja aastaselt enam tõesti teha ei kõlba, kui asi üldse selles on. :)
M
Maakas  /   20:13, 17. juuli 2017
Hispaanias ei lähe ükski tüdruk sünnitusmajast vąlja enne kui on kõrvarõngad kõrvas. Keegi ei tõstata seal probleemi. Meil vaja millestki kirjutada. Siit ka kohe probleem.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis