Kui kurg ei taha külla tulla, arvatakse enamasti, et naisel on midagi viga. Tegelikult võib paari viljatus olla mehepoolne probleem.

Millised on need viis tegurit, mis meeste viljakuse alla viivad?

1. Kuumus. Uurimused on näidanud, et sperma kvaliteedile on väga oluline see, et munandite temperatuur oleks madal. See on ka põhjus, miks loodus on need elundid ihust eemale loonud ja rippuma pannud.

Sülearvuti süles hoidmine, pikad saunasessioonid ja kuumas vannis mõnulemine pole sugugi hea mõte!

2. Liiga palju pidutsemist! Kui mees joob liialt alkoholi, suitsetab kanepit või tarvitab teisi narkootikume jätab see jälje ka spermale.

Viimased uurimused näitavad, et kui viiel korral nädalas tarbida alkoholi, viib see sperma kvaliteedi kohe alla.

3. Õhusaaste. Saastatud õhuga keskkonnas elavate meeste sperma on kehvem ja seemnerakud pole agarad liikuma ega oma ülesannet täitma.

4. Seksi hoitakse ainult ovulatsiooniajaks.Tüüpiline viga, mida last soovivad paarid teevad. Seksitakse ainult siis, kui naisel on ovulatsioon. Tegelikult aitab kvaliteetsemat spermat toota just regulaarne sekselu.

5. Steroidide kasutamine. Mehed, kes tahavad steroidide abil suuremaid lihaseid saada, petavad oma keha. Need hormoonid narritavad suguelundeid ja saadavad testistele infot, et nad ei pea nii palju testosterooni tootma.

Jaga artiklit

5 kommentaari

M
matsu  /   08:29, 7. aug 2017
Naine ei rasestu, aga süüdi on iseenesestmõistetavalt mees....
T
Tagamõte  /   07:31, 5. aug 2017
Miks on siin kirjas "teie mees"? Kas selleks, et propageerida mitmenaisepidamist?

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis