18
fotot
(Kaspar Pokk/Kanal 2)

Selle suve karmim torm raputas eile Eestimaad. Äike, tugev tuul ja rahe laastasid ja lõhkusid halastamatult. Üks kohtadest, kus tormijärgseid kahjusid veel mõnda kokku loetakse, on Käravete alevik Järvamaal.

(Kaspar Pokk/Kanal 2)

Nagu piltidelt näha, rebis torm kortermajade katuseid nii jupikaupa kui ka poolenisti. Samuti on murdunud palju puid. Mõni neist on suisa juurte ja mättaga maast välja kistud. 

(Kaspar Pokk/Kanal 2)

Ent Ambla vallavanema Rait Pihelga sõnul on olukord trööstitum, kui piltidelt paistab. 

"Kahjud on üsna suured. Kortermajad on kahjustada saanud ja ühel majal on katus täitsa ära lennanud. Ja elamud on kannatada saanud," loetleb Pihelgas tormi tekitatud kahjusid.

"Inimesed on vabatahtlikult tööl ja toimetavad," räägib ta kokkuhoidva kogukonna suurest panusest tormikahjude likvideerimiseks. "Vaatepilt oli tormi järel üsna õõvastav!"

"Põhimure on hetkel see, et elektrit ei ole. Ja sellest lähtuvalt ei tööta ka pumbajaam. Ma hetkel tegelengi sellega, et saada kasvõi ajutiselt elekter tagasi pumbajaama, et inimesed vett saaks. Olmepoolelt on see põhimure," selgitab ta.

Jaga artiklit

26 kommentaari

J
järvakas  /   07:35, 14. aug 2017
Sõidan tihti Käravetelt läbi.Majad on vene ajal ehitatud ja kust nad võtavad selle raha,et maja renoveerida kui seal elavad põhiliselt vanemad inimesed,kes elavad ise pensionitest.vallal ei ole selliseid summasid ka kuskilt võtta.Targutada on hea ,tule koha peale ja vaata ,mis maal tegelikult toimub,kuidas inimesed elavad.Pood 6km kaugusel.Lähim Tapa linn 15km kaugusel.
O
Onni  /   07:13, 14. aug 2017
Esimesest Eestist on õõvastav vaadata , et meie õitsval kodumaal leidub veel vaeseid , kellel ei ole isegi normaalset katust! Väga piinlik kui keegi EU inimene neid pilte peaks nägema . Nagu kuskilt Põh-Koreast kohe!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis