Rasedus ja sünnitus muudavad naise keha, venitades lihaseid, mõjudes rühile ja kehakaalule. Kuigi taastumine ja puhkamine ning väikse ilmakodanikuga kohanemine vajavad aega, ei suuda paljud naised võtta omaks välimusega seotud suuri muudatusi. Nii pöördutakse spetsialistide poole, kes aitaks keha taas vormi viia ning abistaks enesekindluse taastamisel.

Kotka Erahaigla ja Niine Nahakliiniku plastikakirurgi Pille Kirjaneni sõnul tuleb siiski enne plastikakirurgi kabinetti suundumist läbi mõelda, kas plaanitakse veel lapsi saada. Kui vastus on jaatav, siis pole mõistlik keha kirurgiliste protseduuridega muutma veel hakata. Pärast sünnitust tasub iluprotseduuridega oodata vähemalt pool aastat kuni aasta. Selle ajaga on näha, kui palju sidekude, mis rindade ja kõhu puhul välja venib, tagasi tõmbub. 

“Kõhu- ja tuharapiirkond allub teatud määral edukalt ka tervislikule toitumisele ja aktiivsele liikumisele ning eelkõige pöördutakse ilukirurgi poole rindade välimuse tõttu, mis pärast sünnitust on sidekoe venimise tõttu harjumatult muutunud,” tõdes Kirjanen.

Ka imetamine muudab sageli rindade suurust.

“Kõige sagedasemaks probleemiks on rindade nn tühjus, mis on tingitud rinnanäärme koe mahu vähenemisest. Sage on ka naha lõtvusest tingitud rindade vajumine, kuid mõlemad muutused on sellised, kus plastikakirurg aidata saab,” kinnitas Kirjanen.

Kui pärast sünnitust on soov büsti suurendada, siis tasub teada, et rinnasuurendusoperatsiooni on võimalik ette võtta umbes kuus kuud pärast imetamisperioodi lõppu.

“Rindade suurendamine ei ohusta järgmist võimalikku rasedust ega imetamist, kuid meeles tuleb pidada, et uue raseduse järgselt võib piirkond vajada korduvat korrektsiooni ja tegu on siiski kirurgilise tegevusega, millega võivad kaasneda komplikatsioonid,” nentis Kirjanen. 

Kuigi trenni ja toitumisega on võimalik välimust ja enesetunnet positiivselt mõjutada, siis elastsuse kaotanud kõhunaha ehk nn rippkõhu korrigeerimine on võimalik vaid kirurgilise sekkumisega.

“Kõhu eesseina deformatsiooni esineb nii raseduse järgselt kui ka suure kaalukaotuse korral,” ütles Kirjanen ja lisab, et kõhuplastika käigus eemaldatakse liigne nahk ja naistel enamasti pingutatakse ka lihased. Lõplik tulemus kujuneb alles mitmete kuude vältel.

Intiimpiirkonnaga noa alla?

Kui rindade ja kõhu korrigeerimine on ilukirurgias võrdlemisi levinud protseduurid, siis mõnevõrra vähem teatakse naiste väliste suguelundite korrektsioonist, mis mujal maailmas juba rohkem tuntust kogunud.

“Intiimpiirkonda, mis samuti sageli muutub raseduse ja sünnituse järgselt, soovitakse korrigeerida nii esteetilistel põhjustel, kuid mitte ainult – häbememokkade suurenemine võib põhjustada ebamugavust füüsilisel koormusel või kitsaste riiete kandmisel,” tõi Kirjanen välja põhjuseid, miks naissuguelundite plastika protseduuride kasuks otsustatakse. 

Kõikide ilukirurgiliste protseduuride korral on oluline enne planeeritud operatsiooni stabiliseerida kehakaal, sest kaalumuudatused võivad mõjutada ka tehtud protseduuride tulemusi. 

Doktor Kirjaneni sõnul pole Eestis emmed veel väga pöördes, et pärast beebi sündi oma keha mitmete ja erinevate protseduuride korrastada. Pigem pöördutakse plastikakirurgi kabinetti ühe piirkonna murega.

Jaga artiklit

2 kommentaari

K
küll pakuvad  /   15:29, 31. aug 2017
ja otsivad l o lle.
N
Naine  /   12:58, 31. aug 2017
No jah...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis