Zoiey Smale (Zoiey Worlds / Facebook)

Ühendkuningriigi miss Zoiey Smale otsustas ebarealistlike ootustega missivõistluse korraldajad kukele saata ning annab oma kauni krooni tagasi. Zoiey arvates on nõudmised jõhkrad ja ta ei leia, et peaks ennast näljutama, et mõnele korraldajale rohkem meeldida.

Zoiey räägib ajakirjas Glamour, et pärast seda, kui oli võistluse Miss United Contintents Suurbritannia vooru kinni pannud, oli ta valmis minema sama ürituse finaali Ecuadoris. Siis kuulis ta võistluse korraldajatelt, et kui ta kaalus alla ei võta, siis pole tal mingitki lootust võita. Korraldus oli lausa „võtta nii palju alla kui võimalik“.

„See on kohutav ja mul oli tükk aega väga nõme tunne,“ räägib Zoiey. „Ütlesin oma mänedžerile, kes oli väga toetav, et minu meelest ei tohiks tüdrukutele nii öelda. See on jube ja nõme ja vale. Ma ei usu, et selleks, et olla teistele eeskujuks, peab keha olema nagu kriipsujukul ja tegin talle selgeks, miks ma nii arvan.“

Lisaks sellele arvas Zoiey, et kui ta võistlusel jätkab, siis on temagi osa kultuurist, mis naistele näljutamist peale surub. Seega otsustas ta võistlusel võidetud krooni tagasi anda ja osalemisest loobuda.

 

Jaga artiklit

9 kommentaari

U
Uugu  /   12:03, 2. sept 2017
Miss oli ikka sooda küll. Esiteks antud kaalust alla võtmise kohta mitte käsk vaid soovitus, Teiseks "võta nii palju alla kui saad" võib vabalt ka nii tõlgendada, et "võtan saiade ja kommide söömise kõrvalt alla nii palju kui saan". Kui korraldajad oleks ise hakanud krooni ära võtma, siis nad oleks omale rämedalt marki teinud.
S
Salliv tolerast  /   20:47, 1. sept 2017
Täpselt muidugi, mehele kunagi ei öelda, isegi kui öeldakse, siis tegelikult tehakse nägu, et seda ei öeldud, pole kunagi juhtunud. Kui sellist fantaasia maailma enda peas arendada, siis palun väga, feministid.

Päevatoimetaja

Anett Rannamets
Telefon 51993733
anett.rannamets@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis