Sügelev pepu ei ole mõnus kogemus, kuid siiski tuleb meil sellega vahel silmitsi seista. Kuna pepu sügamine ei ole avalikkuse ees kindlasti tolereeritav, siis oleks hea teada, et milles asi.

Et sügelevale pepule lahendust leida, siis tuleb esiti teha kindlaks põhjus, miks tagumik nii hullult sügeleb, kirjutab Womens Health.

Viis kõige tõenäolisemat põhjust ja lahendust murele:

Sa pühid liiga tugevalt

Kõige tõenäolisem põhjus. Liigne nühkimine ja pühkimine on tekitanud ärrituse.

Kui sa armastad usinalt peput pühkida, siis on soovitatav kasutada pärast hädal käimist hoopis vett. Bidee pole sugugi paha idee. Kui on väga karm ja tugev tualettpaber, siis võib see su ihule nähtamatuid haavakesi tekitada, mis tektiavad sügelust.

Sa kasutad pühkimiseks valet paberit

Osa eelistavad pühkimiseks kasutada potti visatavat niisket salvrätti, kuid ka see võib tekitada ärritust ja viia sügeleva tagumikuni. Nii mõnigi inimene võib olla allergiline niisketele abivahenditele. Kui ilma nendeta ei saa, siis tuleks valida lõhnatud ja allergeenivabad . Oluline on ka niiskusest enne aluspesu jalga panemist vabaneda.

Sa sõid midagi vürtsikat

Sinu söödud toit võib mõjutada häda number kaks. Kohvi, tomatid, õlu ja vürtsiaks toit - see muudab su kaka happeliseks. See võib su peput ärritada ja sügelema ajada.

Seal all on liialt niiske

Kui tagumik on liialt niiske, siis ka see on põhjus, mis võib ajada sügelema. Eriti kerkib see esile suvel. Oluline on pärast pesu pepu kuivaks kuivatada ja kanda hingavat aluspesu.

Sul on hemorroidid

Hemorroidid on paistes ja põletikulised veenid pärasooles, mis võivad kakamise väga ebamugavaks muuta. Kuid see võib põhjustada ka vähese väljaheite lekkimist, mis omakorda tekitab ärritust.

Jaga artiklit

5 kommentaari

K
Kalev  /   00:24, 27. jaan 2018
Mis muud ,kui riigikogusse prügivedu plaanima!
R
Riisikas  /   13:33, 6. sept 2017
Hea, et nüüd saime pildilt teada, et meil on selline imelik asi - tagumik!

Päevatoimetaja

Anett Rannamets
Telefon 51993733
anett.rannamets@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis