(Aldo Luud)

Ülemiste keskuses on märgatud tegutsemas pettureid, kes püüavad annetuste kogumise nime all välja petta raha, väites, et see läheb puuetega inimestele ja vaeslastele, hoiatab Ida-Harju politseijaoskond sotsiaalmeedias. 

Petturid liiguvad kaubanduskeskustes või nende lähiümbruses tavaliselt kahe kaupa, välimuselt tõmmud, nooremapoolsed mehed ja naised, kaasas mapp ja nimekiri. Paberil kirjas, et koguvad tummade rahvusvahelise keskuse tarbeks annetusi.

Inimeselt võetakse raha ja allkiri toetuse kohta. Kogujad ise ei räägi tummi teeseldes, küll aga on neid tabatud peale annetuse saamist rääkimas.

Haavatavaks muudab inimesed just asjaolu, et nad tegutsevad poodides sees, kus inimesed on harjunud pidevalt erinevaid organisatsioone tegutsemas nägema. Seda enam, et pühade ajal on inimesed heldemad annetusi tegema.

Ka  SOS Lasteküla hoiatab, et nende nime kasutades koguvad petturid kaubanduskeskuste ees ja sees annetusi, väites, et need lähevad Rakvere lastekülale. "Oluline on teada, et SOS Lasteküla esindajad ei kogu sularaha annetusi, meil ei ole Rakveres lasteküla ning meie tõelised esindajad on alati varustatud omanimelise pildiga kaelakaardiga ning tegutsevad SOS Lasteküla reklaamtahvli taustal. Olge tähelepanelikud ning enne annetuse tegemist veenduge, et tegemist pole petturitega;" soovitab SOS Lasteküla oma Facebooki-lehel. 

Politsei paneb südamele, et inimesed hoiataksid ka oma vanemaid lähedasi, kelleni ei pruugi see info interneti vahendusel jõuda.

Üle Tallinna kohtab palju sarnaseid kerjajaid, kes võivad raha küsida mõne liidu või organisatsiooni nimel, mille esindajad nad tegelikult ei ole. Raha küsimine iseenesest keelatud pole ning ka küsijale raha andmine on inimese vaba valik. Seetõttu raha andmise korral ei ole tegu kuriteoga, sest inimene on selle raha vabatahtlikult välja käinud.

Politsei soovitab sellistest inimestest võimalusel eemale hoida ja kindlasti mitte jääda nendega rääkima. Kui ligi tulnud inimese käitumine häirib, tuleks helistada hädaabinumbril 112. 

Jaga artiklit

16 kommentaari

K
Kõneleja   /   10:10, 16. nov 2017
Mis nendega jännatakse .Politseil peaks küllalt vahendeid olema et neid vahele võtta ja koht kätte näidata !
O
Omavahel räägivad võõras keeles kohemaid  /   18:21, 15. nov 2017
kui mina ütlesin "cabala- kabala. Aga ma ei tea, mis tähendab... Petised igatahes kohe räägivad .

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis